Queensland Criterium Series Round 3 Provisional
10min + 1 Lap
1 | William LOADSMAN (Balmoral CC) | |||||
2 | Ethan LEE (Ipswich CC) | |||||
3 | Austin SMITH (Gold Coast CC) |
15mins + 1 Lap
6 | Flynn LARKINS (Balmoral CC) | |||||
7 | Mackenzie SMITH (Gold Coast CC) |
10min + 1 Lap
4 | Judd LARKINS (Balmoral CC) | |||||
5 | Emerson SMITH (Gold Coast CC) |
20mins + 2 Laps
10 | River VERHOEK (Darling Downs CC) | |||||
11 | Josh FRANKS (Balmoral CC) | |||||
12 | Eli TAYLOR (Balmoral CC) | |||||
13 | Bodhi DUSHA (Balmoral CC) | |||||
14 | Felix CROSSMAN (Balmoral CC) | |||||
15 | Hamish LAU (Darling Downs CC) | |||||
16 | Porter WHITE (Darling Downs CC) | |||||
17 | Maddison SMITH (Gold Coast CC) | |||||
18 | Parker DEUTZMANN (Sunshine Coast CC) | |||||
19 | Zachary DOUGLAS-SAVAGE (Balmoral CC) | |||||
20 | Oscar SCHOFF (Fraser Coast CC) |
30mins + 2 Laps
21 | Cameron DOUGLAS-SAVAGE (Balmoral CC | Entrago pb Qld Plunge Pools) | |||||
22 | Damon VENTER (Darling Downs CC) | |||||
23 | Jacob CROSDALE (Darling Downs CC) | |||||
24 | Pedr HARVEY (Darling Downs CC) | |||||
25 | Darrin WHITE (Hamilton Wheelers CC) | |||||
26 | Andrew MOHR (Hamilton Wheelers CC | Road Cycling Academy) | |||||
27 | Mark TAYLOR (Ipswich CC) | |||||
28 | Kieron SMITH (University of Qld CC | Cobra9 / Leigh Surveying Racing) | |||||
29 | Shaun CROSSMAN (Balmoral CC) | |||||
30 | Cameron SCUTTS (Darling Downs CC) | |||||
31 | Peter KELLY (Hamilton Wheelers CC) |
30mins + 2 Laps
35 | Phil JONES (Hamilton Wheelers CC) | |||||
36 | Ty WHELAN (Ipswich CC) | |||||
37 | Scott SLADE (University of Qld CC | Brisbane Hip Clinic) |
25mins + 2 Laps
40 | Mitsi GARLAND | |||||
48 | Dakotah VERHOEK (Darling Downs CC) | |||||
49 | Patricia SUTTON-DAVIES (Hamilton Wheelers CC | WCB PB Enpoint CCN) | |||||
50 | Christine KINLAY (Redlands Cycling and Multisport) |
25mins + 2 Laps
41 | Ella LIANG (Balmoral CC) | |||||
42 | Josie HOOPER (Darling Downs CC) | |||||
43 | Kirstin LEECH (Hamilton Wheelers CC | WCB PB Enpoint CCN) | |||||
44 | Kim BERNER (Ipswich CC) | |||||
45 | Narelle COUTTS (Kangaroo Point CC | WCB PB Enpoint CCN) | |||||
46 | Sarah JOYCE (Redlands Cycling and Multisport | WCB PB Enpoint CCN) | |||||
47 | Nicole LUTZE (University of Qld CC) |
30mins + 2 Laps
51 | Alexander GILFEDDER (Balmoral CC) | |||||
52 | Rick ANTHONY (Brisbane CC) | |||||
53 | Riley SHEEHAN (Brisbane CC) | |||||
54 | Kris WALL (Brisbane CC) | |||||
55 | Joel DOBSON (Darling Downs CC | Koiled Racing p/b Littles) | |||||
56 | Jesse MALPASS (Darling Downs CC) | |||||
57 | Chris MURPHY (Darling Downs CC) | |||||
58 | Matt HASWELL (Darling Downs CC) | |||||
59 | Harry SCHOFF (Fraser Coast CC) | |||||
60 | Matthew CRANK (Logan City CC | CycleSport Collective) | |||||
61 | Henry VICKERS (Brisbane CC) | |||||
62 | Korey BODDINGTON (Sunshine Coast CC) |
40mins + 2 Laps
71 | Nicholas BANKS-WATSON (Balmoral CC | Balmoral Masters Team) | |||||
72 | Dave MCADAM (Balmoral CC | Balmoral Masters Team) | |||||
73 | Michael COOK (Balmoral CC | Entrago pb qld plunge pools) | |||||
74 | Werner VAN DER MERWE (Brisbane CC | Entrago pb Qld Plunge Pools) | |||||
75 | Brad MILLER (Brisbane CC | Entrago pb Qld Plunge Pools) | |||||
76 | Brett LUTZE (Logan City CC | Entrago pb Qld Plunge Pools) | |||||
77 | Glen HARVEY (Redlands Cycling & MultiSport | M5 cycling) | |||||
78 | James HOLLONDS (University of Qld CC | Koiled p/b Littles) | |||||
79 | Trent WEST (Darling Downs CC) |
40mins + 2 Laps
81 | Peter SCOTT (Brisbane CC | Taylor Cycles) | |||||
82 | Nicko FRIMAN (Gold Coast CC | M5 Cycling) | |||||
83 | Christopher LANG (Gold Coast CC) |
40mins + 2 Laps
91 | Theresa WALDBURGER (Logan City CC | AUS Cycle Coaching / fiets Apparel) |
40mins + 2 Laps
92 | Eliza CARNES (Balmoral CC) | |||||
93 | Anne ELLIOTT (Darling Downs CC) | |||||
94 | Amelie SANDERS (Gold Coast CC) | |||||
95 | Sharron MCGUIGAN (University of Qld CC) |
50mins + 2 Laps
101 | Tyler TOMKINSON (Balmoral CC | ARA Pro Racing Sunshine Coast) | |||||
102 | Matt BOYS (Brisbane CC | A1 Glass - Done & Dusted) | |||||
103 | Duncan ALLEN (Bundaberg CC | Gear Shop Brisbane) | |||||
104 | Lachlan MILLER (University of Qld CC | ARA Pro Racing Sunshine Coast) | |||||
105 | Thomas COATES (University of Qld CC | Tandem Co Pro Cycling) | |||||
106 | Thomas ELLIOTT (University of Qld CC) |
50mins + 2 Laps
107 | Bailey SWAN (Balmoral CC | Taylor Cycles Racing) | |||||
108 | Mitchell STEWART (Balmoral CC | Scody Racing p/b Balmoral CC) | |||||
109 | Brad THOMPSON (Balmoral CC | Scody Racing p/b Balmoral Cycling Club) | |||||
110 | Thomas LOADSMAN (Balmoral CC) | |||||
111 | Benjamin MCDONOUGH (Brisbane CC) | |||||
112 | Jason SPRANG (Darling Downs CC) | |||||
113 | William PARKER (Darling Downs CC) | |||||
114 | Zak SUNDERLAND (Inverell Cycle Club) | |||||
115 | Trent CARMAN (Logan City CC | AUS Cycle Coaching / fiets Apparel) | |||||
116 | Jack MCKINSTRY (University of Qld CC | Taylor Cycles Racing) | |||||
117 | Harry SAYLES (University of Qld CC | Taylor Cycles) | |||||
118 | Jarlath WHITTAKER (Balmoral CC | Scody Racing p/b Balmoral CC) | |||||
119 | Clinton HAYWARD (Darling Downs CC) |