2024 AusCycling NSW/ACT Cyclo-Cross State Championships Provisional
60 Minutes
1 | Nicholas SMITH (Southern Highlands CC) | |||||
2 | Dave NAIRN (Manly Warringah CC) | |||||
3 | Christopher AITKEN (Hunter MTB Association) | |||||
4 | Charles WHEELER (Parklife CC) | |||||
5 | Garry MILLBURN (Alpine CC) |
50 Minutes
6 | Fiona MORRIS (Alpine CC) |
60 Minutes
7 | Finn KANE (Peloton Sports) | |||||
8 | Erik VETISCH (Northern Sydney CC) |
40 Minutes
9 | Rab DRUMMOND (Peloton Sports) |
40 Minutes
10 | Isobel PRINCE (Lidcombe Auburn CC) |
40 Minutes
11 | Jens LUCAS (St George CC) | |||||
12 | Maddox MASCARI (Camden CC) | |||||
13 | Oliver GRANDE (Canberra Off-Road Cyclists) | |||||
14 | Luka COLLINS (Southern Cross CC) |
40 Minutes
15 | Quiola ARTHUR (Newcastle Hunter CC) |
25 Minutes
16 | Idris ARTHUR (Newcastle Hunter CC) | |||||
17 | Martin GRANDE (Canberra Off-Road Cyclists) |
25 Minutes
18 | Sylvia DAGG (Northern Sydney CC) |
25 Minutes
19 | Jasper CHAPMAN (Sydney North Off Road Club) | |||||
20 | Julian DIAZ (Western Sydney MTB Club) | |||||
21 | Buddy SMITH (Dulwich Hill BC) | |||||
22 | Lachlan MERYMENT (Parramatta CC) | |||||
23 | Darcy ROBERTS (Randwick CC) |
15 Minutes
24 | Leo CHAPMAN (Sydney North Off Road Club) | |||||
25 | Daniel DIAZ (Western Sydney MTB Club) |
15 Minutes
26 | Ophelia WHEELER (Parklife CC) |
40 Minutes
27 | Fraser BLIESNER (Illawarra CC) | |||||
28 | Diego Andres CAMPO PINEROS (Northern Sydney CC) |
40 Minutes
29 | Tom MATLEY (Marconi CC) | |||||
30 | Shaun ANDERSON (Balmoral CC) |
40 Minutes
31 | Andrew BURRIDGE (Parklife CC) | |||||
32 | Nick COSTER (Cheeky CC) | |||||
33 | Thomas HOPKINS (Newcastle Hunter CC) | |||||
34 | Conor SIEBEL (Manly Warringah CC) |
40 Minutes
35 | Michael CAMERON (Central Coast CC) | |||||
36 | Andy PORTESS (Randwick CC) | |||||
37 | Fabian DIAZ (Western Sydney MTB Club) | |||||
38 | Troy WILSON (Southern Cross CC) | |||||
39 | Matt CLUTTERHAM (Peloton Sports) | |||||
40 | Andrew BALL (Peloton Sports) | |||||
41 | Benedikt SCHNEIDER (Peloton Sports) | |||||
42 | Ray BIALOUS (Parklife CC) | |||||
43 | Mitch DIXON (Manly Warringah CC) | |||||
44 | Procter MORRIS (Illawarra CC) | |||||
45 | Kristoffer GRANDE (Canberra Off-Road Cyclists) | |||||
46 | Stuart MOORE (Central Coast CC) |
40 Minutes
47 | Andrew PELL (Cheeky CC) | |||||
48 | Julian STOCKWELL (Dulwich Hill BC) | |||||
49 | Graham RUTTER (Illawarra CC) | |||||
50 | Simon KERSTEN (Illawarra CC) | |||||
51 | Alistair MERRIFIELD (Manly Warringah CC) | |||||
52 | Todd ARTHUR (Newcastle Hunter CC) | |||||
53 | Wayne DAGG (Northern Sydney CC) | |||||
54 | Michael MERYMENT (Parramatta CC) | |||||
55 | Geoff WILSON (Peloton Sports) | |||||
56 | Stephen VEBER (Waratah Masters CC) |
40 Minutes
57 | Phillip CHAPMAN (Northern Sydney CC) | |||||
58 | Paul THOMAS (Northern Sydney CC) | |||||
59 | Tony PATTON (Nowra Velo Club) | |||||
60 | Timothy CLARSEN (Peloton Sports) | |||||
61 | Simon KANE (Peloton Sports) | |||||
62 | John HUMPHREYS (Peloton Sports) | |||||
63 | Daniele VANOLINI (Randwick CC) |
40 Minutes
64 | Neil ARNOLD (Illawarra CC) | |||||
65 | Peter SELKRIG (Randwick CC) | |||||
66 | Craig BINKS (Western Sydney MTB Club) |
40 Minutes
67 | Eric DOLE (Bicisport) | |||||
68 | Thomas BOYCE (Vikings CC) |
40 Minutes
69 | Michael LAWSON (Bicisport) |
40 Minutes
70 | Phil MATHEWSON (Manly Warringah MTB) |
40 Minutes
71 | Laura BRIENESSE (Lidcombe Auburn CC) | |||||
72 | Emily HOHNKE (Randwick CC) |
40 Minutes
73 | Annalisa MERYMENT (Manly Warringah CC) | |||||
74 | Deline NEO (Western Sydney MTB Club) |
40 Minutes
75 | Hilde GRANDE (Canberra Off-Road Cyclists) | |||||
76 | Sorelle PRINCE (Neo CC) |
40 Minutes
77 | Richella KING (Newcastle Hunter CC) |
40 Minutes
78 | Roberta SALVATORI (Harlequin Wheelmen) | |||||
79 | Allison THOMAS (North Sydney CC) |
40 Minutes
80 | Kristen THEILE (Singleton MTB Club) |
40 Minutes
81 | Emily BAI (Parklife CC) |