Broadford Junior GP Individual Series Points

Junior Boys 11

Place Code Name/Team Points
1 Arie RILEY (Bendigo & District CC) 160
2 Aarav DESAI (Blackburn CC) 156
3 Ethan ARNOTT (Brunswick CC) 137
4 Zac LESKE (Carnegie Caulfield CC) 130
5 Ned ABBOTT (Camperdown CC) 99
6 Theodor GRAY (Alpine CC) 80
7 Patrick CORBOY (Wangaratta CC) 66
8 Fitzy GURTLER (Brunswick CC) 60
9 Malachy TRIPP (Alpine CC) 53
10 Leroy BARTLETT (Blackburn CC) 49

Junior Boys 13

Place Code Name/Team Points
1 Maximus MOORE (Brunswick CC) 255
2 Omer KIRMIZI (Brunswick CC) 211
3 Ewan BROWN (Carnegie Caulfield CC) 193
4 Lachlan ERMERT (Blackburn CC) 161
5 Nicholas LOWRIE (Carnegie Caulfield CC) 107
6 Kaeden RYAN (Blackburn CC) 74
7 Hamish RETCHFORD (Team Mount Beauty) 46
8 George MULHERN (Brunswick CC) 44
9 Ethan HARNETTY (Castlemaine CC) 39
10 Tom MALONEY (Geelong CC) 39
11 Jake LESKE (Carnegie Caulfield CC) 36

Junior Girls 11

Place Code Name/Team Points
1 Paravi TANKSALE (Carnegie Caulfield CC) 199
2 Scarlett STEWART (Alpine CC) 178
3 Jasmine GILL (Brunswick CC) 87
4 Krystal GILL (Brunswick CC) 76
5 Zoe CASWELL (Alpine CC) 58
6 Eliza WALKER (Alpine CC) 43

Junior Girls 13

Place Code Name/Team Points
1 Nicola MORRIS (Brunswick CC) 219
2 Charvi TANKSALE (Carnegie Caulfield CC) 173
3 Isla SHAW (Shepparton CC) 162
4 Otti GURTLER (Brunswick CC) 128
5 Freya MILLER (Mount Gambier CC) 105
6 Philippa WARD (Brunswick CC) 91
7 Chloe BAIN (Blackburn CC) 30

Junior Men 15 A Grade

Place Code Name/Team Points
1 Ollie JIROVEC (Brunswick CC) 253
2 Alistair FORSYTH (Ballarat / Sebastopol CC) 228
3 George GRIFFITHS (Echuca/Moama CC) 183
4 Zac ROBINSON (Blackburn CC) 173
5 Maxx NUSPAN (Brunswick CC) 138
6 Lachlan STEWART (Alpine CC) 123
7 Chase HADDEN (Bendigo & District CC) 110
8 William VERHOEF (Port Fairy CC) 109
9 Hayden VIMPANI (Blackburn CC) 106
10 Piper WHITFORD (Geelong MTB Club) 103
11 James MAXTED (Carnegie Caulfield CC) 96
12 Luca LANCASTER (Shepparton CC) 95
13 Daniel SHINE (Carnegie Caulfield CC) 77
14 Melvey PODMORE (Gippsland MTB Inc) 50

Junior Men 15 B Grade

Place Code Name/Team Points
1 Xavier LANG (Hawthorn CC) 205
2 Max ANQUETIL (Carnegie Caulfield CC) 153
3 Renato RIGOLI (Blackburn CC) 87
4 Jack SABLE (Carnegie Caulfield CC) 69
5 William HOPE-JONES (Eastern Suburbs CC) 68
6 Harry WINDMEYER (Geelong CC) 65
7 Kelly BISCHOFF (Blackburn CC) 58
8 George WALKER (Alpine CC) 57
9 Oliver THOMAS (Hawthorn CC) 54

Junior Men 17 A Grade

Place Code Name/Team Points
1 Levi HONE (Echuca/Moama CC) 173
2 Finbar O'SULLIVAN (Seymour Broadford CCC) 120
3 Max HOLGATE (Cobram Barooga CC) 103
4 Alex WHITE (Carnegie Caulfield CC) 99
5 Ethan LESKE (Carnegie Caulfield CC) 92
6 Eddie JIROVEC (Brunswick CC) 87
7 Max GOOLD (Blackburn CC) 85
8 Lenny GRIFFITHS (Echuca/Moama CC) 84
9 Oscar GALLAGHER (Blackburn CC) 84
10 Max TREWHELLA (Echuca/Moama CC) 71
11 Sam GELDARD (Hawthorn CC) 55
12 Tom BUTLER (Brunswick CC) 48
13 James FORSYTH (Ballarat / Sebastopol CC) 41
14 Hamish CLARKSON (Blackburn CC) 39
15 Xavier SIRIANNI (Blackburn CC) 38
16 James VERHOEF (Port Fairy CC) 31
17 Olly CLEMENTS (Carnegie Caulfield CC) 26
18 Julian BAUDRY (Alpine CC) 25
19 Jack EDWARDS (Shepparton CC) 25
20 Loke EGEDE-POULSEN (Carnegie Caulfield CC) 21
21 Tallis PRITCHARD (Carnegie Caulfield CC) 21
22 Binuk KULATHUNGA (Kilkenny CC) 19
23 Alastair TAYLOR (Brunswick CC) 19
24 Taj HINDELL (Brunswick CC) 18
25 Archie DAVIS (Shepparton CC) 17
26 Sam NORTHEY (Alpine CC) 14
27 Nate TROWELL (Blackburn CC) 13
28 James STAMP (Brunswick CC) 10
29 Harry DOYE (Red Hill Riders MTB) 10
30 Thomas JACKSON (Blackburn CC) 8
31 Darcy ABBOTT (Camperdown CC) 6
32 Reuben SMITH (Wangaratta CC) 6
33 Benjamin MEAKIN (Ballarat / Sebastopol CC) 5
34 James TUPPER (Bendigo & District CC) 3

Junior Men 17 B Grade

Place Code Name/Team Points
1 Ryder EVANS (Leongatha CC) 225
2 Boris RIGOLI (Blackburn CC) 191
3 Bryce NICHOLLS (Bendigo & District CC) 105
4 Isaac LIN (Hawthorn CC) 53

Junior Men 19

Place Code Name/Team Points
1 Mac YORSTON (Alpine CC) 105
2 Zach ANQUETIL (Carnegie Caulfield CC) 92

Junior Women 15 A Grade

Place Code Name/Team Points
1 Billie RUSSELL (Brunswick CC) 265
2 Alanah LAKE (Blackburn CC) 195
3 Madeleine DOUGLAS (Bendigo & District CC) 155
4 Audrey PRITCHARD (Carnegie Caulfield CC) 133
5 Lavinia WARD (Brunswick CC) 112
6 Zoe JACKSON (Blackburn CC) 46
7 Grace GRAAFSMA (Warragul CC) 34

Junior Women 15 B Grade

Place Code Name/Team Points
1 Harper HIGGINSON (Carnegie Caulfield CC) 70

Junior Women 17 A Grade

Place Code Name/Team Points
1 Stella DELARDES (Blackburn CC) 234
2 Emma OCHOA (Carnegie Caulfield CC) 193
3 Emily DIXON (Carnegie Caulfield CC) 120
4 Haylee JACK (Bendigo & District CC) 119
5 Lilyth JONES (Bendigo & District CC) 68
6 Charlotte LANG (Hawthorn CC) 67
7 Lily JOHNSON (Hawthorn CC) 47
8 Ella REEMAN (Hawthorn CC) 39

Junior Women 17 B Grade

Place Code Name/Team Points
1 Hope HARNETTY (Bendigo & District CC) 265
2 Rhea BRAHMANAND (Carnegie Caulfield CC) 140