2022 NSW Sprint GP Series Round 1 Results

  • Date: 27th November 2021
  • Dunc Gray Velodrome, Sydney
  • Chief Commissaire: Gary Keating
  • Organiser: AUSCYCLING
  • Download as: [PDF] [Spreadsheet] [JSON]

Event 1: Sprint GP Rd1 Flying 200m

200m

1. 1 Daniel BARBER (Dubbo CC) 10.223
2. 8 Jackson WILLIAMS (Canberra CC (ACT)) 10.716 +0.49
3. 2 Mathew MOONEY (Canberra CC (ACT)) 10.722 +0.49
4. 10 Jaydan STANTON-KEIR (Lidcombe Auburn CC) 10.773 +0.55
5. 4 John TROVAS (St George CC) 10.795 +0.57
6. 7 Jarrah ANDERSON (Vikings CC (ACT)) 11.222 +0.99
7. 3 Daniel GOOGE (Bathurst CC) 11.230 +1.00
8. 6 Michael SMITH (Central Coast CC) 11.271 +1.04
9. 5 Daniel RICKARD (Canberra CC (ACT)) 11.383 +1.16
10. 15 Noah MASON (Newcastle Hunter CC) 11.493 +1.27
11. 13 Selina HO (St George CC) 11.546 +1.32
12. 12 Alan TOWNSEND (Randwick CC) 11.677 +1.45
13. 17 Isaac SILVA (Bankstown Sports CC) 11.790 +1.56
14. 39 Edward MARCKS (Canberra CC (ACT)) 11.842 +1.61
15. 18 Charles DALE (Dulwich Hill BC) 11.924 +1.70
16. 23 Jamie HODGKINSON (Sydney CC) 11.967 +1.74
17. 11 Adam INGALL (Randwick CC) 11.968 +1.74
18. 19 Kai GOLTMAN (Lidcombe Auburn CC) 11.999 +1.77
19. 21 Ryan BATES (Vikings CC (ACT)) 12.120 +1.89
20. 25 Angus STEADMAN (Vikings CC (ACT)) 12.140 +1.91
21. 14 Tyler PUZICHA (Dubbo CC) 12.142 +1.91
22. 20 Xavier BLAND (Orange CC) 12.163 +1.94
23. 16 Greg DESNICA (Parramatta CC) 12.190 +1.96
24. 41 Joe SOSSAI (Illawarra CC) 12.232 +2.00
25. 22 Liliya TATARINOFF (Central Coast CC) 12.330 +2.10
26. 33 Liam GOLTMAN (Lidcombe Auburn CC) 12.343 +2.12
27. 34 Jacob STEEP (Manning Valley CC) 12.398 +2.17
28. 24 Hayden STEVENS (Canberra CC (ACT)) 12.467 +2.24
29. 26 Patrick MAYE (Lidcombe Auburn CC) 12.500 +2.27
30. 30 Lily STRATFORD (Vikings CC (ACT)) 12.527 +2.30
31. 36 Bailey MACDONALD (Vikings CC (ACT)) 12.540 +2.31
32. 28 Cadel LOVETT (Bathurst CC) 12.559 +2.33
33. 31 Ebony ROBINSON (Bathurst CC) 12.665 +2.44
34. 45 Ross TAYLOR (Vikings CC (ACT)) 12.814 +2.59
35. 46 Gordon MARCKS (Canberra CC (ACT)) 12.871 +2.64
36. 27 Nicolas VAN DER MEER (Vikings CC (ACT)) 13.018 +2.79
37. 32 Maya DILLON (Central Coast CC) 13.076 +2.85
38. 38 Thomas WORTH (Manning Valley CC) 13.160 +2.93
39. 40 Hudson ROWLING (Peloton Sports) 13.596 +3.37
40. 37 Caitlin ROSE (Newcastle Hunter CC) 13.805 +3.58
41. 35 Jaime O'CALLAGHAN (Neo CC) 13.843 +3.62
42. 44 Georgia O'CALLAGHAN (Neo CC) 14.127 +3.90
43. 42 Charlotte LOVETT (Bathurst CC) 14.517 +4.29
44. 43 Alison HALE (Vikings CC (ACT)) 14.768 +4.54
29 Deborah COULLS (Illawarra CC)
9 Gary MANDY (Illawarra CC)

Event b1 : Official Break - Start List

Event 2 : Round Robin Match 1 - Start List

3 Laps 750m

Event 2a : FURIOUS - H1 M2 V M4 - Start List

3 Laps 750m

Event 2b : FURIOUS - H1 M1 V M3 - Start List

3 Laps 750m

Event 2c : FURIOUS - H1 L2 V L4 - Start List

3 Laps 750m

Event 2d : FURIOUS - KH1 K4 v K6 - Start List

3 Laps 750m

43 Alison HALE (Vikings CC (ACT))
44 Georgia O'CALLAGHAN (Neo CC)

Event 2e : FURIOUS - H1 K2 V K5 - Start List

3 Laps 750m

37 Caitlin ROSE (Newcastle Hunter CC)
42 Charlotte LOVETT (Bathurst CC)

Event 2f : FURIOUS - H1 K1 V K3 - Start List

3 Laps 750m

35 Jaime O'CALLAGHAN (Neo CC)
40 Hudson ROWLING (Peloton Sports)

Event 2g : FURIOUS - H1 J2 V J4 V J5 - Start List

3 Laps 750m

32 Maya DILLON (Central Coast CC)
38 Thomas WORTH (Manning Valley CC)
46 Gordon MARCKS (Canberra CC (ACT))

Event 2h : FURIOUS - H1 J1 V J3 - Start List

3 Laps 750m

27 Nicolas VAN DER MEER (Vikings CC (ACT))
45 Ross TAYLOR (Vikings CC (ACT))

Event 2i : FURIOUS - H1 H2 V H4 - Start List

3 Laps 750m

31 Ebony ROBINSON (Bathurst CC)
36 Bailey MACDONALD (Vikings CC (ACT))

Event 2j : FURIOUS - H1 H1 V H3 - Start List

3 Laps 750m

28 Cadel LOVETT (Bathurst CC)
30 Lily STRATFORD (Vikings CC (ACT))

Event 2k : FURIOUS - H1 G2 V G4 - Start List

3 Laps 750m

26 Patrick MAYE (Lidcombe Auburn CC)
34 Jacob STEEP (Manning Valley CC)

Event 2l : FURIOUS - H1 G1 V G3 - Start List

3 Laps 750m

24 Hayden STEVENS (Canberra CC (ACT))
33 Liam GOLTMAN (Lidcombe Auburn CC)

Event 2m : FURIOUS - H1 F2 V F4 - Start List

3 Laps 750m

16 Greg DESNICA (Parramatta CC)
22 Liliya TATARINOFF (Central Coast CC)

Event 2n : FURIOUS - H1 F1 V F3 - Start List

3 Laps 750m

20 Xavier BLAND (Orange CC)
41 Joe SOSSAI (Illawarra CC)

Event 2o : FURIOUS - H1 E2 v E4 - Start List

3 Laps 750m

14 Tyler PUZICHA (Dubbo CC)
21 Ryan BATES (Vikings CC (ACT))

Event 2p : FURIOUS - H1 E1 v E3 - Start List

3 Laps 750m

19 Kai GOLTMAN (Lidcombe Auburn CC)
25 Angus STEADMAN (Vikings CC (ACT))

Event 2q : FURIOUS - H1 D2 v D4 - Start List

3 Laps 750m

11 Adam INGALL (Randwick CC)
18 Charles DALE (Dulwich Hill BC)

Event 2r : FURIOUS - H1 D1 v D3 - Start List

3 Laps 750m

23 Jamie HODGKINSON (Sydney CC)
39 Edward MARCKS (Canberra CC (ACT))

Event 2s : FAST - H1 C2 v C4 - Start List

3 Laps 750m

13 Selina HO (St George CC)
17 Isaac SILVA (Bankstown Sports CC)

Event 2t : FAST - H1 C1 v C3 - Start List

3 Laps 750m

12 Alan TOWNSEND (Randwick CC)
15 Noah MASON (Newcastle Hunter CC)

Event 2u : FAST - H1 B2 v B4 - Start List

3 Laps 750m

6 Michael SMITH (Central Coast CC)
7 Jarrah ANDERSON (Vikings CC (ACT))

Event 2v : FAST - H1 B1 V B3 - Start List

3 Laps 750m

3 Daniel GOOGE (Bathurst CC)
4 John TROVAS (St George CC)

Event 2w : FAST - H1 A2 V A4 - Start List

3 Laps 750m

8 Jackson WILLIAMS (Canberra CC (ACT))
10 Jaydan STANTON-KEIR (Lidcombe Auburn CC)

Event 2x : FAST - H1 A1 v A3 - Start List

3 Laps 750m

Event 3 : Round Robin Match 2 - Start List

3 Laps 750m

Event 3a : FURIOUS - H2 M3 V M4 - Start List

3 Laps 750m

Event 3b : FURIOUS - H2 M1 V M2 - Start List

3 Laps 750m

Event 3c : FURIOUS - H2 L3 V L4 - Start List

3 Laps 750m

Event 3d : FURIOUS - H2 L1 V L2 - Start List

3 Laps 750m

Event 3e : FURIOUS - H2 K3 V K4 - Start List

3 Laps 750m

Event 3f : FURIOUS - H2 K1 V K2 - Start List

3 Laps 750m

Event 3g : FURIOUS - H2 J3 V J4 - Start List

3 Laps 750m

Event 3h : FURIOUS - H2 J1 V J2 - Start List

3 Laps 750m

Event 3i : FURIOUS - H2 H3 V H4 - Start List

3 Laps 750m

Event 3j : FURIOUS - H2 H1 V H2 - Start List

3 Laps 750m

Event 3k : FURIOUS - H2 G3 V G4 - Start List

3 Laps 750m

Event 3l : FURIOUS - H2 G1 V G2 - Start List

3 Laps 750m

Event 3m : FURIOUS - H2 F3 V F4 - Start List

3 Laps 750m

Event 3n : FURIOUS - H2 F1 V F2 - Start List

3 Laps 750m

Event 3o : FURIOUS - H2 E3 V E4 - Start List

3 Laps 750m

Event 3p : FURIOUS - H2 E1 V E2 - Start List

3 Laps 750m

Event 3q : FURIOUS - H2 D3 v D4 - Start List

3 Laps 750m

Event 3r : FURIOUS - H2 D1 v D2 - Start List

3 Laps 750m

Event 3s : FAST - H2 C3 v C4 - Start List

3 Laps 750m

Event 3t : FAST - H2 C1 v C2 - Start List

3 Laps 750m

Event 3u : FAST - H2 B3 v B4 - Start List

3 Laps 750m

Event 3v : FAST - H2 B1 v B2 - Start List

3 Laps 750m

Event 3w : FAST - H2 A3 v A4 - Start List

3 Laps 750m

Event 3x : FAST - H2 A1 v A2 - Start List

3 Laps 750m

Event 4 : Round Robin Match 3 - Start List

3 Laps 750m

Event 4a : FURIOUS - H3 M2 V M3 - Start List

3 Laps 750m

Event 4b : FURIOUS - H3 M1 V M4 - Start List

3 Laps 750m

Event 4c : FURIOUS - H3 L2 V L3 - Start List

3 Laps 750m

Event 4d : FURIOUS - H3 L1 V L4 - Start List

3 Laps 750m

Event 4e : FURIOUS - H3 K2 V K3 - Start List

3 Laps 750m

Event 4f : FURIOUS - H3 K1 V K4 - Start List

3 Laps 750m

Event 4g : FURIOUS - H3 J2 V J3 - Start List

3 Laps 750m

Event 4h : FURIOUS - H3 J1 V J4 - Start List

3 Laps 750m

Event 4i : FURIOUS - H3 H2 V H3 - Start List

3 Laps 750m

Event 4j : FURIOUS - H3 H1 V H4 - Start List

3 Laps 750m

Event 4k : FURIOUS - H3 G2 V G3 - Start List

3 Laps 750m

Event 4l : FURIOUS - H3 G1 V G4 - Start List

3 Laps 750m

Event 4m : FURIOUS - H3 F2 V F3 - Start List

3 Laps 750m

Event 4n : FURIOUS - H3 F1 V F4 - Start List

3 Laps 750m

Event 4o : FURIOUS - H3 E2 V E3 - Start List

3 Laps 750m

Event 4p : FURIOUS - H3 E1 V E4 - Start List

3 Laps 750m

Event 4q : FURIOUS - H3 D2 V D3 - Start List

3 Laps 750m

Event 4r : FURIOUS - H3 D1 V D4 - Start List

3 Laps 750m

Event 4s : FAST - H3 C2 v C3 - Start List

3 Laps 750m

Event 4t : FAST - H3 C1 v C4 - Start List

3 Laps 750m

Event 4u : FAST - H3 B2 v B3 - Start List

3 Laps 750m

Event 4v : FAST - H3 B1 v B4 - Start List

3 Laps 750m

Event 4w : FAST - H3 A2 v A3 - Start List

3 Laps 750m

Event 4x : FAST - H3 A1 v A4 - Start List

3 Laps 750m

Event b2 : Official Break - Start List

3 Laps 750m

Event 5 : Round Robin Finals - Start List

3 Laps 750m

Event 5a : GROUP M - NOT LAST Finals M3 V M4 - Start List

3 Laps 750m

Event 5b : GROUP M - FAST Finals M1 V M2 - Start List

3 Laps 750m

Event 5c : GROUP L - NOT LAST Finals L3 V L4 - Start List

3 Laps 750m

Event 5d : GROUP L - FAST Finals L1 V L2 - Start List

3 Laps 750m

Event 5e : GROUP K - NOT LAST Finals K3 V K4 - Start List

3 Laps 750m

Event 5f : GROUP K - FAST Finals K1 V K2 - Start List

3 Laps 750m

Event 5g : GROUP J - NOT LAST Finals J3 V J4 - Start List

3 Laps 750m

Event 5h : GROUP J - FAST Final J1 V J2 - Start List

3 Laps 750m

Event 5i : GROUP H - NOT LAST Finals H3 V H4 - Start List

3 Laps 750m

Event 5j : GROUP H - FAST Finals H1 V H2 - Start List

3 Laps 750m

Event 5k : GROUP G - NOT LAST Finals G3 V G4 - Start List

3 Laps 750m

Event 5l : GROUP G - FAST Finals G1 V G2 - Start List

3 Laps 750m

Event 5m : GROUP F - NOT LAST Finals F3 V F4 - Start List

3 Laps 750m

Event 5n : GROUP F - FAST Finals F1 V F2 - Start List

3 Laps 750m

Event 5o : GROUP E - NOT LAST Finals E3 V E4 - Start List

3 Laps 750m

Event 5p : GROUP E - FAST Finals E1 V E2 - Start List

3 Laps 750m

Event 5q : GROUP D - NOT LAST Finals D3 V D4 - Start List

3 Laps 750m

Event 5r : GROUP D - FAST Final D1 V D4 - Start List

3 Laps 750m

Event 5s : GROUP C - NOT LAST Finals C3 V C4 - Start List

3 Laps 750m

Event 5t : GROUP C - FAST Finals C1 V C2 - Start List

3 Laps 750m

Event 5u : GROUP B - NOT LAST Finals B3 v B4 - Start List

3 Laps 750m

Event 5v : GROUP B - FAST Finals B1 v B2 - Start List

3 Laps 750m

Event 5w : GROUP A - NOT LAST Finals A3 v A4 - Start List

3 Laps 750m

Event 5x : GROUP A - FAST Finals A1 v A2 - Start List

3 Laps 750m