Vittoria

AusCycling QLD ITT Series Round 1

Provisional
  • Date: Sunday, 22nd May 2022
  • Wyreema
  • Chief Commissaire: Tony Torr
  • Organiser: Darling Downs Cycling Club
  • Download as: [PDF] [Spreadsheet] [Blog Text] [JSON]

Startlist

8:31:00 am 31 Eli TAYLOR (Balmoral CC) ____ jm15
8:32:00 am 32 Bodhi DUSHA (Balmoral CC) ____ jm15
8:33:00 am 33 Oscar SCHOFF (Fraser Coast CC) ____ jm15
8:34:00 am 34 Parker DEUTZMANN (Sunshine Coast CC) ____ jm15
8:35:00 am 35 Zachary DOUGLAS-SAVAGE (Balmoral CC) ____ jm15
8:36:00 am 36 Lachlan WALTERS (Hamilton Wheelers CC) ____ jm15
8:37:00 am 37 Porter WHITE (Darling Downs CC) ____ jm15
8:38:00 am 38 Indianna PLANT (Balmoral CC) ____ jw15
8:39:00 am 39 Maddison SMITH (Gold Coast CC) ____ jw15
8:44:00 am 44 Dakotah VERHOEK (Darling Downs CC) ____ jw17
8:45:00 am 45 Amelie SANDERS (Gold Coast CC) ____ jw17
8:46:00 am 46 Georgia WILSON (Balmoral CC) ____ jw17
8:47:00 am 47 Eliza CARNES (Balmoral CC) ____ jw17
8:48:00 am 48 Luke WADSWORTH (Balmoral CC) ____ jm17
8:49:00 am 49 James MATTHEWS (Gold Coast CC) ____ jm17
8:50:00 am 50 Harry SCHOFF (Fraser Coast CC) ____ jm17
8:51:00 am 51 Thomas LOADSMAN (Balmoral CC) ____ jm17
9:02:00 am 62 Vanessa NANFRA (University of Qld CC) ____ WD
9:03:00 am 63 Sarah AUSTIN (Darling Downs CC) ____ WD
9:04:00 am 64 Clare JOHNSTON (GCCC) ____ WD
9:05:00 am 65 Christine KINLAY (Redlands Cycling & Multisport) ____ WD
9:06:00 am 66 Glen BAXTER (Lifecycle CC) ____ MD
9:07:00 am 67 Tinsley JANES (Sunshine Coast CC) ____ MD
9:08:00 am 68 Theng CHEN (University of Qld CC | Brisbane Hip Clinic) ____ MD
9:09:00 am 69 Chris GILLETT (Darling Downs CC) ____ WD
9:10:00 am 70 Darren GALLACHER (University of Qld CC | Ascent Cycles Racing) ____ MD
9:11:00 am 71 Nathan GLARVEY (Balmoral CC | Balmoral Masters Team) ____ MD
9:12:00 am 72 Phillip JONES (Hamilton Wheelers CC) ____ MD
9:13:00 am 73 Luke GILLOGLEY (University of Qld CC) ____ MD
9:14:00 am 74 Colin HOWKINS (Hamilton Wheelers CC) ____ MD
9:15:00 am 75 Robert THOMPSON (Hamilton Wheelers CC) ____ MD
9:16:00 am 76 Arthur PUIE (Hamilton Wheelers CC) ____ MD
9:17:00 am 77 Nicholas ROGERS (Hamilton Wheelers CC) ____ MD
9:18:00 am 78 Zoe EARL (University of Qld CC) ____ WC
9:19:00 am 79 Sarah JOYCE (Redlands Cycling & Multisport | WCB PB Enpoint CCN) ____ WC
9:20:00 am 80 Kirstin LEECH (Hamilton Wheelers CC | WCB PB Enpoint CCN) ____ WC
9:21:00 am 81 Narelle COUTTS (Kangaroo Point CC | WCB PB Enpoint CCN) ____ WC
9:22:00 am 82 Paige GRECO (Port Adelaide CC) ____ WC
9:23:00 am 83 Sally MCLEAN (Redlands Cycling & Multisport) ____ WC
9:24:00 am 84 Julie RAPPO (Redlands Cycling & Multisport) ____ WC
9:25:00 am 85 Andrew PRATT (Bundaberg CC) ____ MC
9:26:00 am 86 Anthony CHURCH (Gold Coast CC) ____ MC
9:27:00 am 87 Peter MICHAEL (University of Qld CC) ____ MC
9:28:00 am 88 Peter BRIGGS (Gold Coast CC) ____ MC
9:29:00 am 89 Jaime TOYER (Townsville Rockwheelers) ____ MC
9:30:00 am 90 Darrin WHITE (Hamilton Wheelers CC) ____ MC
9:31:00 am 91 Jacob CROSDALE (Darling Downs CC) ____ MC
9:32:00 am 92 Dan KELLAHAN (Fraser Coast CC) ____ MC
9:33:00 am 93 Joshua INGLES (Gold Coast CC) ____ MC
9:34:00 am 94 Peter LAWTON (Gold Coast CC) ____ MC
9:35:00 am 95 Chris LANG (Gold Coast CC) ____ MC
9:36:00 am 96 Roger MCINTOSH (Hamilton Wheelers CC) ____ MC
9:37:00 am 97 John FENTON (Balmoral CC) ____ MC
9:38:00 am 98 Phillip ALLEN (University of QLd CC | Ascent Cycles Racing) ____ MC
9:39:00 am 99 Joel DOBSON (Darling Downs CC | Koiled Racing p/b Littles) ____ MC
9:40:00 am 100 Kyle WILLIS (Moreton Bay CC) ____ MC
9:41:00 am 101 Cameron DOUGLAS-SAVAGE (Balmoral CC | Entrago Racing) ____ MC
9:42:00 am 102 Robert PARTINGTON (Darling Downs CC) ____ MC
9:43:00 am 103 Matthew KOLESARIC (Balmoral CC) ____ MC
9:44:00 am 104 Jason GREGG (Ipswich CC) ____ MC
9:45:00 am 105 Emily HANBURY (WCB PB Endpoint CCN | WCB PB Enpoint CCN) ____ WB
9:46:00 am 106 Anne ELLIOTT (Darling Downs Cycling Club | Solaris Racing) ____ WB
9:47:00 am 107 Stephanie LEECH (Balmoral CC | Scody Racing p/b Balmoral CC) ____ WB
9:48:00 am 108 Julian DEL BEATO (University of Qld CC | Ascent Cycles Racing Team) ____ MB
9:49:00 am 109 Timothy HOOKER (University of Qld CC) ____ MB
9:50:00 am 110 James O'DONOHUE (Elevate Tri Club) ____ MB
9:51:00 am 111 Ryan KNIGHT (Balmoral CC | Scody p/b Balmoral CC) ____ MB
9:52:00 am 112 Simon BUTLER (Carnegie Caulfield Cycling Club) ____ MB
9:53:00 am 113 Luke BONA (University of Qld CC) ____ MB
9:54:00 am 114 Kalvin BARTLETT (Balmoral CC | Balmoral Masters Team) ____ MB
9:55:00 am 115 Nicholas MILLER (University of Qld CC | Cobra9 / Leigh Surveying Racing) ____ MB
9:56:00 am 116 Jack GEEVES (Balmoral CC | Taylor Cycles Racing) ____ MB
9:57:00 am 117 Mitchell STEWART (Balmoral CC | Scody Racing p/b Balmoral CC) ____ MB
9:58:00 am 118 Mark CROONEN (Hamilton Wheelers) ____ MB
9:59:00 am 119 Stuart MACDONALD (Gold Coast CC) ____ MB
10:00:00 am 120 Thomas ELLIOTT (University of Qld CC) ____ MB
10:01:00 am 121 Jarlath WHITTAKER (Balmoral CC | Scody Racing p/b Balmoral CC) ____ MB
10:02:00 am 122 Matthew CRANK (Logan City CC | CycleSport Collective) ____ MB
10:03:00 am 123 Jack MCKINSTRY (University of Qld CC | Taylor Cycles Racing) ____ MB
10:04:00 am 124 James MURPHY (Hamilton Wheelers CC | Taylor Cycles) ____ MB
10:05:00 am 125 Harry SAYLES (University of Qld CC | Taylor Cycles) ____ MB
10:06:00 am 126 Imogen ALTON (University of Qld CC | Sydney Uni Staminade) ____ WA
10:07:00 am 127 Diane OTLEY-DOE (Gold Coast CC | Solaris Racing) ____ WA
10:08:00 am 128 Claire BATTLE (University of Qld CC | Giant Racing Team) ____ WA
10:09:00 am 129 Maddison TAYLOR (University of Qld CC | Giant Racing Team) ____ WA
10:10:00 am 130 Raphael AMOUROUX (Sunshine Coast CC) ____ MA
10:11:00 am 131 Jordan MATTERS (University of Qld CC) ____ MA
10:12:00 am 132 Bailey SWAN (Balmoral CC | Taylor Cycles Racing) ____ MA
10:13:00 am 133 Soul LOVE (University of Qld CC) ____ MA
10:14:00 am 134 James NITIS (University of Qld CC) ____ MA
10:15:00 am 135 Brett LUTZE (Logan City CC | Entrago Racing) ____ MA
10:16:00 am 136 Lachlan MILLER (University of Queensland CC | ARA Pro Racing Sunshine Coast) ____ MA
10:17:00 am 137 Werner VAN DER MERWE (Brisbane CC | Entrago Racing) ____ MA
10:18:00 am 138 Justin PALMER (Balmoral CC) ____ MA
10:19:00 am 139 Thomas GOUGH (Darling Downs CC) ____ MA
10:20:00 am 140 Tyler TOMKINSON (Balmoral CC | ARA Pro Racing Sunshine Coast) ____ MA
10:21:00 am 141 Joe PERKINS (Hamilton Wheelers CC | Tandem Co. Pro Cycling) ____ MA
Banner