Vittoria

2022 National Club Cycling Esports Series Results

Event 6: A Grade Women Round 6

- Result

1. 1 Jessica BEMROSE (Gold Coast Cycling Club) 1001 30 Pts
2. 2 Kate SPICER (Dubbo Cycling Club) 1002 29
3. 149 Kathryn ALLEY (Randwick Cycling Club) 1149 28
4. 148 Dayna DAVIDSON (Southern Cross Cycling Club) 1148 27
5. 3 Rebecca MANNING (Bathurst Cycling Club) 1003 26
6. 4 Marjan MCGARRY (Randwick Cycling Club) 1004 25
7. 293 Katherine MACKAY (Southern Cross Cycling Club) 1293 24
8. 151 Kirsten HOWARD (Bathurst Cycling Club) 1151 23
9. 13 Jenn ARNOLD (Bathurst Cycling Club) 1013 22
10. 6 Niki HALE (Vikings Cycling Club) 1006 21
11. 11 Angela FALZARANO (Bathurst Cycling Club) 1011 20
12. 9 Michelle SCOTT (Waratah Masters Cycling Club) 1009 19

Event 18: B Grade Women Round 6

- Result

1. 169 Audrey BRAUN (Randwick Cycling Club) 1169 30 Pts
2. 302 Elizabeth HALL (Hawthorn Cycling Club) 1302 29
3. 177 Rachel PEARSON (Byron Bay Cycling Club) 1177 28
4. 304 Akala KEEBLE (Gold Coast Cycling Club) 1304 27
5. 180 Alex BANNER (Bathurst Cycling Club) 1180 26
6. 171 Jemima PAXTON (Jindabyne Cycling Club) 1171 25
7. 172 Karen DUTTON (Southern Cross Cycling Club) 1172 24
8. 332 Leah SMITH (Waratah Masters Cycling Club) 1332 23
9. 178 Farah EL HALAWANI (Waratah Masters Cycling Club) 1178 22
10. 5 Julie SPEIGHT (Waratah Masters Cycling Club) 1005 21
11. 318 Emma NEEMS (Waratah Masters Cycling Club) 1318 20

Event 30: C Grade Women Round 6

- Result

1. 18 Fiona KWOK (Randwick Cycling Club) 1018 30 Pts
2. 227 Giselle DENLEY (Mudgee Cycling Club) 1227 29
3. 16 Georgia MARJORIBANKS (Newcastle Hunter Cycling Club) 1016 28
4. 222 Lucie SCOTT (Hamilton Wheelers Cycling Club) 1222 27
5. 19 Elizabeth WILLIAMS (Northern Sydney Cycling Club) 1019 26
6. 17 Tenille GALEA (Mackay Cycling Club) 1017 25
7. 20 Deborah AINSLIE (Northern Sydney Cycling Club) 1020 24
8. 221 Nancy GRULL (Illawarra Cycling Club) 1221 23
9. 335 Annie MOLLISON (St Kilda Cycling Club) 1335 22
10. 316 Lauren CARR (Mudgee Cycling Club) 1316 21
11. 212 Leeza FUZI (Randwick Cycling Club) 1212 20
12. 38 Deborah DAVIDSON (Southern Cross Cycling Club) 1038 19
13. 22 Christina KLEINAU (Randwick Cycling Club) 1022 18

Event 42: D Grade Women Round 6

- Result

1. 35 Alyssa LITTLE (Gold Coast Cycling Club) 1035 30 Pts
2. 24 Virginia RICHES (Port Adelaide Cycling Club) 1024 29
3. 278 Cathy REARDON (Gold Coast Cycling Club) 1278 28
4. 25 Clair DOREE (Gold Coast Cycling Club) 1025 27
5. 37 Alison HALE (Vikings Cycling Club) 1037 26
6. 271 Katie GREGORY (Vikings Cycling Club) 1271 25
7. 29 Susan MITCHELL (Port Adelaide Cycling Club) 1029 24
8. 277 Claire SCOTT (Bathurst Cycling Club) 1277 23
9. 27 Cat RILEY (Vikings Cycling Club) 1027 22
10. 33 Emily HOHNKE (Randwick Cycling Club) 1033 21
11. 274 Cath HENDRICKX (Birrarung Cycling Club) 1274 20
12. 339 Kelly EDMONDSTONE (Southern Cross Cycling Club) 1339 19
13. 12 Cathy ADAMS (Bathurst Cycling Club) 1012 18
14. 23 Charlotte THOMPSON (Northern Sydney Cycling Club) 1023 17
15. 40 Rosemary HASTINGS (Bathurst Cycling Club) 1040 16
16. 275 Jodie HILL (Waratah Masters Cycling Club) 1275 15

Event 54: A Grade Men Round 6

- Result

1. 42 Kyle MARWOOD (Mackay Cycling Club) 1042 30 Pts
2. 43 Adam BEMROSE (Gold Coast Cycling Club) 1043 29
3. 152 Nathan CAMPBELL (Lifecycle Cycling Club) 1152 28
4. 53 Keith NICOLLE (Waratah Masters Cycling Club) 1053 27
5. 69 Nick BANKS-WATSON (Balmoral Cycling Club) 1069 26
6. 153 Broc PEARSON (Gold Coast Cycling Club) 1153 25
7. 56 James FOWLER (Dulwich Hill Bicycle Club) 1056 24
8. 164 Jerel DAVID (Parklife Cycling Club) 1164 23
9. 67 Mark WINDSOR (Bathurst Cycling Club) 1067 22
10. 167 Trent BURLACE (Northern Sydney Cycling Club) 1167 21
11. 296 Brendon BRAUER (Mackay Cycling Club) 1296 20
12. 55 Steve LEWIS (Lifecycle Cycling Club) 1055 19
13. 57 Jarrod SAMPSON (Mackay Cycling Club) 1057 18
14. 154 Lucus AU (Southern Cross Cycling Club) 1154 17
15. 156 Luke BONA (University of Queensland Cycling Club) 1156 16
16. 159 Dave STEWART (Illawarra Cycling Club) 1159 15
17. 157 Adam DAWSON (University of Queensland Cycling Club) 1157 14
18. 158 Craig HILL (Balmoral Cycling Club) 1158 13
19. 165 Dave MCADAM (Balmoral Cycling Club) 1165 12
20. 66 Craig LARSEN (Mackay Cycling Club) 1066 11

Event 66: B Grade Men Round 6

- Result

1. 76 Ian MORRISON (Randwick Cycling Club) 1076 30 Pts
2. 74 Andrew MICHELL (Lifecycle Cycling Club) 1074 29
3. 78 Brett MCMURTRIE (Waratah Masters Cycling Club) 1078 28
4. 201 Jack CANNON (Bathurst Cycling Club) 1201 27
5. 70 James GODDARD (Gold Coast Cycling Club) 1070 26
6. 346 John BOLES (Waratah Masters Cycling Club) 1346 25
7. 195 Rowan MCMURRAY (Vikings Cycling Club) 1195 24
8. 90 Tony GRAF (Southern Cross Cycling Club) 1090 23
9. 185 Gavin MACDONALD (Vikings Cycling Club) 1185 22
10. 83 Troy WILSON (Southern Cross Cycling Club) 1083 21
11. 193 Daniel IRONSIDE (Parklife Cycling Club) 1193 20
12. 72 Stephen YATES (Waratah Masters Cycling Club) 1072 19
13. 85 Fergus FITZWATER (Brunswick Cycling Club) 1085 18
14. 77 Gary HAYDON (Cairns Cycling Club) 1077 17
15. 187 Gilbert GUTOWSKI (Balmoral Cycling Club) 1187 16
16. 82 Shaun CROSSMAN (Balmoral Cycling Club) 1082 15
17. 333 Andrew ROBERTSON (Waratah Masters Cycling Club) 1333 14
18. 87 Jason YOUNG (Waratah Masters Cycling Club) 1087 13
19. 93 Harvey TJOE (Waratah Masters Cycling Club) 1093 12
20. 197 Andrew WRIGHT (Vikings Cycling Club) 1197 11
21. 207 Derrin LEE (Waratah Masters Cycling Club) 1207 10
22. 81 Luke TAYLOR (Southern Cross Cycling Club) 1081 9
23. 308 Steve MILES (University of Queensland Cycling Club) 1308 8
24. 334 Jeffrey COULTON (Randwick Cycling Club) 1334 7
25. 96 Tim GADO (University of Queensland Cycling Club) 1096 6
26. 313 David JUDSON (Dulwich Hill Bicycle Club) 1313 5
27. 160 Will BROWNE (Dulwich Hill Bicycle Club) 1160 4
28. 189 Ben LONG (Vikings Cycling Club) 1189 3
29. 186 Cal BAKER (Bathurst Cycling Club) 1186 2
30. 89 Julian DEL BEATO (University of Queensland Cycling Club) 1089 1

Event 78: C Grade Men Round 6

- Result

1. 113 Peter DAVIS (Port Adelaide Cycling Club) 1113 30 Pts
2. 101 Guy BROOKS (Illawarra Cycling Club) 1101 29
3. 336 Warren INGRAM (University of Queensland Cycling Club) 1336 28
4. 337 Tim HOWLETT (Dubbo Cycling Club) 1337 27
5. 234 Lewis BURROUGH (Parklife Cycling Club) 1234 26
6. 112 Justin WOOLLARD (Manning Valley Cycling Club) 1112 25
7. 232 Robert BERETOV (Illawarra Cycling Club) 1232 24
8. 240 Gary HAMER (Bathurst Cycling Club) 1240 23
9. 100 Greg FISHER (Waratah Masters Cycling Club) 1100 22
10. 109 Karsten RICHERT (Gold Coast Cycling Club) 1109 21
11. 236 John GARDNER (Jindabyne Cycling Club) 1236 20
12. 102 Sebastian HANSCOMB (Dubbo Cycling Club) 1102 19
13. 118 David REECE (Bathurst Cycling Club) 1118 18
14. 338 Jason PARKER (Manning Valley Cycling Club) 1338 17
15. 242 Gilbert CANDIDO (Waratah Masters Cycling Club) 1242 16
16. 252 Shane EDWARDS (Mackay Cycling Club) 1252 15
17. 265 Shaun BRENNAN (Mackay Cycling Club) 1265 14
18. 238 Roy DITMARSCH (Waratah Masters Cycling Club) 1238 13
19. 111 Stephen JACKSON (Bathurst Cycling Club) 1111 12
20. 117 Con FOTINIOTIS (Knox BMX Club) 1117 11
21. 269 Gary BARBER (Dubbo Cycling Club) 1269 10
22. 130 Rob FISHER (Vikings Cycling Club) 1130 9
23. 99 Benjamin MCMAHON (Waratah Masters Cycling Club) 1099 8
24. 127 Ian GRAINGER (Waratah Masters Cycling Club) 1127 7
25. 245 Geoff BENNETT (Mackay Cycling Club) 1245 6
26. 325 Gavin WRIGHT (Hawthorn Cycling Club) 1325 5
27. 244 Ori GUDES (Randwick Cycling Club) 1244 4
28. 231 Bruce BLACK (Parklife Cycling Club) 1231 3
29. 243 David VAN SCHAIK (Mudgee Cycling Club) 1243 2
30. 324 John EMPSON (Mudgee Cycling Club) 1324 1

Event 90: D Grade Men Round 6

- Result

1. 340 James SALAFIA (Waratah Masters Cycling Club) 1340 30 Pts
2. 258 Alex CARDER (Vikings Cycling Club) 1258 29
3. 292 Rodney ESDAILE (Bathurst Cycling Club) 1292 28
4. 283 Rowan ROWLANDS (Mudgee Cycling Club) 1283 27
5. 145 Shane KELLY (Waratah Masters Cycling Club) 1145 26
6. 138 Jonathan LOWE (Vikings Cycling Club) 1138 25
7. 131 Daniel GRILLO (Vikings Cycling Club) 1131 24
8. 288 Steve BENNETT (Bathurst Cycling Club) 1288 23
9. 289 Greg HILL (Waratah Masters Cycling Club) 1289 22
10. 341 Michael ROBINSON (Bathurst Cycling Club) 1341 21
11. 342 Russell BARTLETT (Randwick Cycling Club) 1342 20
12. 140 James FISHER (Vikings Cycling Club) 1140 19
13. 133 Malcolm WADE (Dulwich Hill Bicycle Club) 1133 18
14. 343 Gary MCINTOSH (Mackay Cycling Club) 1343 17
15. 344 Gavin BORG (Bathurst Cycling Club) 1344 16
16. 139 Colin WILLIAMSON (Dulwich Hill Bicycle Club) 1139 15
17. 143 Michael MORGAN (Gold Coast Cycling Club) 1143 14
18. 345 Scott HUTCHISON (Lifecycle Cycling Club) 1345 13
19. 141 Ian THEBRIDGE (Waratah Masters Cycling Club) 1141 12
20. 291 Aaron LIANGE (University of Queensland Cycling Club) 1291 11
21. 286 Peter COX (Waratah Masters Cycling Club) 1286 10
22. 144 Carl HOLLEMAN (Mudgee Cycling Club) 1144 9
23. 142 Johnny TSELIKAS (Dulwich Hill Bicycle Club) 1142 8